Prawdopodobnie z zawodem kierowcy może pożegnać się mężczyzna zatrzymany przez mazowiecki oddział ITD w czwartek 24 lutego. Kontrola alkomatem wykazała, że kierujący autobusem był nietrzeźwy.

Skrajną nieodpowiedzialnością wykazał się 53-letni kierowca autobusu szkolnego. Około godziny 8:00 w miejscowości Olszewo-Borki koło Ostrołęki, został zatrzymany do rutynowej kontroli przez ITD. Przy pierwszym badaniu alkomatem pomiar wykazał ponad 0,57 promila alkoholu w powietrzu wydychanym. Funkcjonariusze podejrzewali, że kierowca był „wczorajszy”, gdyż zarzekał się, iż rano nie pił, lecz przyznał się do spożywania alkoholu poprzedniego dnia.

Wersji mężczyzny nie potwierdziło jednak drugie badanie, które pokazało już 0,61 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Natomiast po przyjeździe policji w trzecim badaniu kierowca „uzyskał” wynik ponad 0,8 promila, więc tendencja była wyraźnie wzrostowa.

Kierowca autobusu został przekazany do dalszych czynności policjantom z Ostrołęki. Za jazdę pod wpływem alkoholu grozi mu do 2 lat więzienia i zapewne zwolnienie z pracy. ((zdjęcie główne – WITD w Radomiu)) ((https://mazowsze.witd.gov.pl/pijany-kierowca-autobusu-szkolnego/#more-4016))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *