Kierowca przewożący pracowników autobusem, nie był w stanie okazać funkcjonariuszom ITD wymaganych prawem dokumentów. Nie tylko nie posiadał licencji na wykonywanie przewozów regularnych specjalnych, ale również nie miał wymaganych badań lekarskich.

Do kontroli doszło 23 kwietnia 2021 r., kiedy to łódzki oddział ITD zatrzymał do kontroli autobus przewożący lokalnie pracowników z Głowna do Sosnowca koło Strykowa. Kierowcą był obywatel Uzbekistanu, który nie okazał uprawnień do wykonywania zarobkowego przewozu osób, ponieważ nie ukończył wymaganego szkolenia oraz nie miał badań: lekarskiego i psychologicznego. W trakcie kontroli funkcjonariusze ustalili, iż wykonuje on przewóz regularny specjalny, ponieważ codziennie w dni robocze przewozi tę samą grupę pracowników. Szofer jednak nie przestawił aktualnego wypisu z licencji lub zezwolenia na wykonywanie zawodu przewoźnika drogowego oraz wypisu z zezwolenia regularnego specjalnego.

Za wszystkie naruszenia przepisów przedsiębiorcy grozi kara 21 500 zł, a wobec osoby zarządzającej operacjami transportowymi – 3500 zł. ((zdjęcie główne i źródło – http://www.witd.lodz.pl/page/4,aktualnosci.html?id=935))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *