Volvo Buses wprowadza na rynek całkowicie nową, czterometrową wersję swojego piętrowego autobusu Volvo 9700 DD, dostosowaną do przewozów w całej Europie. Dzięki temu oferta Volvo zapewnia klientom jedną z najszerszych i najbardziej elastycznych ofert autokarów premium do przewozów ekspresowych, liniowych i turystycznych.

„Nowa wersja naszego wysoko cenionego autobusu piętrowego, Volvo 9700 DD, dodatkowo poszerza szeroką gamę produktów dostępnych dla naszych klientów w Europie. Zapotrzebowanie na dwupoziomowe autobusy ze strony operatorów w Europie jest coraz większe, dlatego z wielką satysfakcją wprowadzamy tę wersję, aby sprostać wysokim wymaganiom naszych klientów w zakresie jakości, wydajności i produktywności ”– mówi Ulf Magnusson, wiceprezes Volvo Buses.

Nowy piętrowy autobus jest oparty na tej samej platformie, co Volvo 9900, Volvo 9700 i Volvo 9700 DD o wysokości 4,25 m. Autobus zapewnia wysokie bezpieczeństwo i komfort, oferując przy tym elastyczną konfigurację. Nowy model jest wyposażony w zaawansowaną łączność, zapewniając przewoźnikowi lepsze monitorowanie w czasie rzeczywistym i sprawne planowanie obsługi serwisowej.

Autobus jest wyposażony w systemy wspomagające kierowcę, takie jak układ monitorowania reakcji kierowcy, asystent pasa ruchu i układ ostrzegania o ryzyku kolizji z awaryjnym hamowaniem, a także elektronicznie sterowane hamulce, czy elektroniczny system stabilizacji i kontroli poślizgu. Udoskonalony układ zawieszenia w połączeniu z małą masą nadwozia skutkuje nisko położonym środkiem ciężkości i doskonałą stabilnością na drodze.

Układ napędowy to 11-litrowy silnik Volvo zestrojony ze skrzynią biegów I-Shift. Volvo 9700 DD może być zasilane zarówno konwencjonalnym olejem napędowym, jak i paliwami odnawialnymi, takimi jak HVO i RME.

Dane techniczne: Volvo 9700 DD
Wysokość: 4 m.
Długość: do 14,8 m.
Liczba pasażerów: do 96.
Pojemność bagażnika: do 8 m3.
Układ napędowy: Volvo D11K o mocy 460 KM, skrzynia biegów I-Shift.
Podwozie: Volvo B11RLE, 6×2.
Nadwozie: Carrus Delta Oy.
W opcji dostępna toaleta i aneks kuchenny. ((grafiki i źródło: Volvo))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *