Hyundai zapowiedział premierę nowego minivana jakim jest Hyundai Staria. Ten futurystyczny pojazd, który możemy podziwiać na wizualizacjach to nie concept car. Staria naprawdę będzie tak wyglądać! Zobacz galerię w dalszej części artykułu.

Taki projektów niewątpliwie brakuje w segmencie aut do przewozu osób. Hyundai Staria mimo bardzo prostej bryły przykuwa uwagę. Boki samochodu zaprojektowano niemal bez jakichkolwiek przetłoczeń, od linii nadwozia odznaczają się jedynie nadkola. Tył pojazdu zdobią smukłe i pociągłe światła LED. Z przodu zdecydowano się na odważny pas świetlny przechodzący przez całą szerokość maski, który jest lekko zagięty na boki. Całość uzupełnia duży grill o wzorze plastra miodu. W zaprezentowanej wersji znalazły się 18-calowe felgi o bardzo ciekawym kształcie.

Jak podkreśla Hyundai, wygląd samochodu jest inspirowany statkiem kosmicznym, widać to także we wnętrzu Starii. Na kokpicie umiejscowiono ekran o przekątnej 10,25 cala. Standardową manetkę kierunkowskazów zastąpiły przyciski i są to jedyne przyciski fizyczne w tym miejscu. Ustawieniami steruje się za pomocą panelu dotykowego położonego pod ekranem centralnym. Zegary naturalnie są wirtualne.

Van będzie oferowany w wersji 7, 9 i 11-osobowej. Największa wersja 11-osobowa będzie dostępna jednak tylko w Korei Południowej. Początkowo były informacje, że Hyundai Staria w ogóle nie będzie oferowany w Europie. Jednak na ten moment wiadomo, że ma się pojawić w sprzedaży między innymi w Niemczech. Początek sprzedaży jest zaplanowany na drugą połowę 2021 roku. Na razie nie ujawniono więcej szczegółów, nie znamy też jednostek napędowych. Przeglądając wizualizacje można się spodziewać, że będzie też odmiana hybrydowa lub też w pełni elektryczna. ((grafiki – materiały prasowe Hyundai)) ((https://spidersweb.pl/autoblog/hyundai-staria-mpv-hyundai-staria-wyglad/))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *