Koncern Stellantis zapowiedział premierę nowego mini vana. Będzie to model oparty o tę samą platformę co Opel Vivaro czy Peugeot Traveller. Nowe Scudo będzie dostępne zarówno w wersji spalinowej jak i elektrycznej.

Musiało minąć prawie 20 lat, aby Fiat Ulysse, doczekał się swojego następcy i choć jego technicznym spadkobiercą była pierwsza i druga generacja Fiata Scudo, to właśnie pod nazwą Ulysse, Fiat będzie oferował swoją osobową odmianę nowego vana. Stellantis poinformował, że zamówienia na nowy model będzie można składać na przełomie 2021 – 2022 roku. W gamie vanów osobowych koncern ma już takie samochody jak Peugeot Traveller, Citroen Spacetourer, czy Opel Zafira Life, teraz do tej grupy dołączy także Fiat Ulysse.

Van w zależności od konfiguracji ma mieć od 6 do 9 miejsc siedzących. Za napęd będzie odpowiadać jednostka wysokoprężna zestawiona z automatyczną lub manualną skrzynią biegów. Będzie też dostępna wersja w 100% elektryczna.

Samochód będzie produkowany we francuskiej fabryce – Hordain w północnej Francji.((zdjęcie główne i informacje – Stellantis))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *