Policjanci z Mławy zatrzymali do kontroli busa. Okazało się, że podróżuje nim 19 osób, podczas gdy bus był tylko 9-osobowy. Kierowca stracił prawo jazdy, a także odpowie za naruszenie obostrzeń.

W poniedziałek rano patrol drogówki zatrzymał do kontroli 54-letniego obywatela Ukrainy. Ku zdziwieniu funkcjonariuszy mężczyzna przewoził busem 9-sobowym do pracy 19 pasażerów. Część osób jechała na stojąco, jeden z pasażerów podróżował na zwykłym, dostawionym krześle!

Oprócz sankcji za przewożenie zbyt dużej liczby osób, kierujący odpowie także za złamanie obostrzeń sanitarnych z powodu pandemii. Według obecnie obowiązujących przepisów w pojeździe 9-osobowym mogło przebywać tylko 4 pasażerów.

Mundurowi zatrzymali 54-latkowi prawo jazdy. Ukarali go również mandatem oraz 10 punktami karnymi. W związku z niestosowaniem się do przepisów sanitarnych policjanci skierowali wniosek o ukaranie do sądu oraz Sanepidu. ((zdjęcia oraz źródło informacji – https://mazowiecka.policja.gov.pl/wml/aktualnosci/52548,19-pasazerow-w-9-osobowym…))

KPP Mława

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *