Dzisiaj (05.07) około godziny 11:00 doszło do zderzenia busa przewożącego dzieci z pojazdem wojskowym na trasie S3 w miejscowości Sucha niedaleko Zielonej Góry. W pojeździe była siódemka dzieci oraz kierowca. Ciężko ranna została 12-letnia dziewczynka, którą do szpitala zabrał śmigłowiec LPR.

Do zderzenia doszło na trasie S3 między Zieloną Górą a Nową Solą. Bus z niewyjaśnionych jeszcze przyczyn uderzył w stojący na pasie awaryjnym pojazd wojskowy, który zabezpieczał kolumnę transportującą czołg. Pojazd ten stał z włączonymi światłami awaryjnymi, gdyż zabezpieczał stojącą przed nim ciężarówkę wojskową w której wystrzeliła opona.

Bus to Volkswagen Caravelle, który przewoził siedmioro dzieci na obóz kolarski. W wypadku najbardziej ucierpiała 12-letnia dziewczynka, którą nieprzytomną zabrało Lotnicze Pogotowie Ratunkowe. Pozostałe dzieci nie odniosły poważnych obrażeń. Po opatrzeniu na miejscu, czworo z nich zostało przetransportowanych karetkami do szpitala na badania.

Aktualnie policjanci ustalają dokładny przebieg zdarzenia. Droga jest zablokowana, a objazd został wytyczony tzw. starą trójką – między węzłami S3 Zielona Góra-Południe a Niedoradz. Utrudnienia mogą potrwać jeszcze około dwóch godzin. ((https://tvn24.pl/poznan/zielona-gora-nowa-sol-wypadek-na-s3-bus-zderzyl-sie-z-autem-5140324)) ((https://www.onet.pl/informacje/onetlubuskie/ranne-dzieci-po-zderzeniu-busa-z-…)) ((zdjęcie główne – Pixabay))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *