Jak informuje policja z miejscowości Suszec, mieszkanka województwa pomorskiego dopuściła się sfałszowania dokumentacji przy składaniu oferty przetargowej na wykonywanie przewozu osób. Prokuratura Rejonowa w Iławie wystosowała przeciwko niej akt oskarżenia.

– Z ustaleń śledczych wynikało, że mieszkanka województwa pomorskiego biorąc udział w postępowaniu przetargowym dotyczącym przewozu osób użyła przerobionych dokumentów w postaci skanów dowodów rejestracyjnych oraz przedłożyła nierzetelne oświadczenie dotyczące daty pierwszej rejestracji i produkcji pojazdów – relacjonuje asp. Joanna Kwiatkowska z KPP Iława.

Oszustwo wyszło na jaw, kiedy jeden z uczestników przetargu zorientował się, że pojazdy, które kobieta posiada, są dużo starsze niż wynikałoby to z przedstawionych dokumentów. Mężczyzna złożył zawiadomienie a policjanci przeprowadzili postępowanie w wyniku którego przedstawiono 48-latce zarzuty. Za fałszowanie dokumentów i przedstawienie ich jako prawdziwych wg kodeksu karnego grozi do 5 lat pozbawienia wolności. ((zdjęcie główne – Pixabay)) ((KPP Iława))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *