binary comment

Ministerstwo Finansów jest coraz bliżej wdrożenia systemu e-TOLL. Zaczął już działać internetowy serwis informacyjny o systemie. W drugiej połowie maja rozpocznie się rejestracja użytkowników.

Stronę można znaleźć pod adresem: etoll.gov.pl, serwis jest na razie dostępny w języku polskim i angielskim. Później ma być też dostępny w innych wersjach językowych – niemieckiej, czeskiej, słowackiej, ukraińskiej, białoruskiej, litewskiej i rosyjskiej.

Główne funkcjonalności strony to baza informacji na temat zasad przejścia z systemu via-TOLL na e-TOLL, wysokości stawek, rodzaju obsługiwanych płatności, aplikacji i sprzętu do korzystania z systemu. Jest także przydatny kalkulator do obliczania kosztu opłaty za przejazd.

System e-TOLL ma rozpocząć działanie w pierwszej połowie czerwca 2021 roku. Będzie umożliwiał pełną obsługę klientów on-line. Wkrótce w serwisie etoll.gov.pl pojawią się również lokalizacje Miejsc Obsługi Podróżnych (MOK). ((zdjęcie główne – Paweł Klarecki (GDDKiA)) ((https://www.prawodrogowe.pl/informacje/news-tygodnia/jest-strona-internetowa-systemu-viatoll))

Więcej o systemie możesz przeczytać tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *