We wtorek (16.03) w Warszawie miały miejsce kontrole przewoźników przeprowadzone wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej, Straży Granicznej i reprezentanta miasta st. Warszawy oraz biegłego z zakresu technicznych badań dokumentów Laboratorium Kryminalistycznego KSP. Działania zakończyły się wystawieniem mandatów na łączną kwotę 12 tys. złotych.

Na celowniku funkcjonariuszy znaleźli się kierowcy zajmujący się przewozem osób. Skoncentrowano się głównie na kontroli autentyczności dokumentów przewoźników. Dzięki wykorzystaniu sprzętu pomagającego przy wykrywaniu „fałszywek” oraz doświadczeniu biegłego z Laboratorium Kryminalistycznego KSP ujawniono 7 podrobionych dokumentów. Dotyczyło to głównie dokumentów obcokrajowców – obywateli Ukrainy i Uzbekistanu.

Ponadto w dwóch przypadkach funkcjonariusze stwierdzili brak licencji, w pięciu przypadkach naruszono przepisy dotyczące wykonywania przewozów okazjonalnych pojazdem niezgłoszonym do licencji i niespełniającym kryteriów konstrukcyjnych. Zatrzymano również 3 dowody rejestracyjne ze względu na usterki pojazdów. Przy jednym z kierowców znaleziono też narkotyki.

Działania były prowadzone na Dworcu Centralnym w Warszawie. Łącznie służby przeprowadziły 29 kontroli, które zakończyły się wystawieniem mandatów na ponad 12 tysięcy złotych. W jednym przypadku skierowano wniosek do sądu. Służby zapowiedziały dalsze kontrole. ((zdjęcie główne – KSP)) ((http://www.policja.waw.pl/pl/dzialania/aktualnosci/…))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *