Jak jeden mąż wszyscy przedstawiciele rynku przewozów platformowych podnoszą swoje cenniki. W zeszłym tygodniu zmianie uległy podstawowe cenniki Ubera i Bolta. Teraz Uber zwiększa także stawki za dłuższe trasy powyżej 15 czy 20 kilometrów. Cennik zmienił także Free Now, gdzie w sumie przez cały czerwiec w usłudze Lite stawka zwiększyła się od 54% do 90% zależnie od miasta.

Zmiany w cennikach platform przewozowych

Powoli ustępujące restrykcje pandemiczne oraz sezon urlopowy na nowo napędzają popyt w przewozach pasażerskich. Zdaje się, że platformy na nowo zaczynają zabiegać o zainteresowanie kierowców, kusząc nowymi wyższymi stawkami. Tak niskich cen nie dało się utrzymywać w nieskończoność, a przez małą opłacalność jazdy na aplikacjach dużo kierowców w ostatnim czasie z takiej formy pracy zrezygnowało. Tą lukę silnie będą chciały wypełnić platformy przewozowe – stąd wzrost cen za kursy.

Poniżej staraliśmy się zebrać w tabeli cenniki dla podstawowych usług Ubera i Bolta, czyli UberX oraz Bolt. Źródłem są aplikacje oraz materiały przesłane do partnerów. Znaleźliśmy pewne nieścisłości, więc proszę nie traktować poniższego zestawienia jako ostatecznego i w pełni zgodnego z rzeczywistością.

Free Now również w górę

Stawki w usłudze Fee Now Lite – czyli najtańszej usługi tej platformy przewozowej również poszły w górę. Teraz stawka za kilometr wynosi od 1,60 zł do 2,20 zł zależnie od miasta dnia tygodnia i godziny. Jak tylko dowiemy się jak to dokładnie wygląda w poszczególnych miastach zmieścimy stosowną tabelkę. ((zdjęcie główne – Pixabay))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *