Temat ekologii jest coraz częściej tematem przewodnim. Kolejne firmy z branży przewozu osób starają się dołączyć do globalnej walki o czyste powietrze. Nie inaczej jest z Free Now.

Free Now z autami elektrycznymi

Niemiecka platforma zadeklarowała, że osiągnie zeroemisyjność do 2030 roku. Przedstawiono program pod nazwą „Move to Net-Zero”, który zakłada elektryfikację taksówek, udostępnienie 175 tys. tanich miejsc ładowania samochodów elektrycznych, promowanie elektromobilności na krótkich dystansach (m.in. przez dostęp do hulajnóg i rowerów elektrycznych), czy też kompensowanie emisji CO2 poprzez sadzenie ponad 20 000 drzew rocznie.

W Polsce do 2025 roku flota kierowców współpracujących z Free Now ma być w 26% elektryczna.

Krótki przejazd? Lepiej weź hulajnogę…

Kontrowersyjny wydaje się pomysł proponowania pasażerowi innego środka transportu niż taksówka przy małym dystansie. Aplikacja w przypadku wybrania przez zamawiającego krótkiego kursu ma sugerować wybór hulajnogi, skutera lub roweru. Trzeba mieć nadzieję, że Free Now wycofa się z tego pomysłu, lub pasażerowie jednak postawią na większy komfort podróży i wybiorą taksówkę. ((zdjęcie – Free Now)) ((https://spidersweb.pl/bizblog/free-now-samochody-elektryczne/))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *