We wtorek 16 lutego odbyły się kontrole mające na celu sprawdzenie przestrzegania przepisów ustawy o transporcie drogowym oraz ustawy o podatku od towarów i usług przez przewoźników taxi. Połączone siły funkcjonariuszy z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji, Urzędu Celno-Skarbowego oraz przedstawiciel Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy skontrolowali 15 pojazdów.

Wśród kontrolowanych przewoźników było 13 kierowców aplikacji Bolt oraz 2 aplikacji Uber. Wszyscy przewoźnicy posiadali ważną licencję taxi, jednak jeden pojazd nie miał wypisu z licencji. Ponadto ani jeden pojazd nie spełniał wymagań technicznych przewidzianych dla taksówki. Akcję przeprowadzono na Dworcu Centralnym i na Dworcu Wschodnim.

Policjanci kontrolowali również przewoźników aplikacji i „zwykłych” taksówek pod względem przestrzegania przepisów prawa ruchu drogowego. W wyniku tej kontroli zatrzymano kierowcę jeżdżącego na obu platformach (Uber i Bolt), u którego wykryto obecność narkotyków w organizmie.

Przypomnijmy, że za jazdę pod wpływem narkotyków, gdy zostanie ona sklasyfikowana jako wykroczenie, grozi grzywna od 50 do 5000 złotych lub areszt. Dodatkowo może zostać orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów od 6 miesięcy do 3 lat. Przy klasyfikacji jako przestępstwo kary są surowsze. ((https://strefa.info.pl/news/warszawa-kontroluje/))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *