Popularne Mapy Google na telefon wzbogaciły się o nową funkcjonalność. Od teraz w aplikacji można sprawdzić cenę paliwa na stacji benzynowej. Na razie jest to możliwe tylko dla niektórych punktów.

Coraz więcej nowości będzie się pojawiać w nawigacji od Google. Ostatnio zapowiedziano, że zmianie ulegnie algorytm wyznaczania trasy. Priorytetem zamiast szybkości dojazdu na miejsce ma być jego koszt. Aplikacja ma brać pod uwagę rodzaj nawierzchni, po której przebiega trasa, ilość zakrętów, wzniesienia, czy ruch uliczny. Wszystko po to, aby obliczyć jak najbardziej ekonomiczną drogę – taką, podczas której auto spali jak najmniej.

A żeby również na samo tankowanie wydać jak najmniej, to już od teraz możemy sprawdzać w Mapach Google ceny paliw na stacjach. Wprawdzie nowa funkcja nie działa jeszcze tak dobrze jak w np. w aplikacji Fuelio, czy Yanosiku (ceny w Mapach Google są widoczne tylko na wybranych stacjach), za to dane będą bardziej aktualne, gdyż nie pochodzą od kierowców, a są przekazywane bezpośrednio przez stacje paliw.

Widok stacji paliw w aplikacji Fuelio

Najwięcej informacji uzyskamy, korzystając z aplikacji na Androida. Po wpisaniu w wyszukiwarce hasła „stacja paliw” dostaniemy wyniki z zaznaczonymi punktami na mapie. Przy stacjach, które udostępniają dane o cenach, wyświetli się koszt za litr benzyny Pb 95. Jeśli chcemy sprawdzić cenę diesla, czy LPG niestety trzeba kliknąć ikonę stacji i rozwinąć szczegóły lokalizacji.

Funkcja działa też w systemie iOS, jednak w wersji na iPhone’a nie zobaczymy cen w widoku mapy. Trzeba się do nich dostać, klikając w szczegółowy opis wybranej stacji.

Usługa podobno cieszy się coraz większą popularnością i kolejne stacji paliw są wyposażane w infrastrukturę i oprogramowanie umożliwiające przesył cen na serwery Google. ((zdjęcie główne – Pixabay)) ((https://moto.pl/MotoPL/7,178770,27012167,w-google-maps-mozesz-sprawdzic-ceny-paliw-ale-nie-zawsze-i.html))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *