Tak surową karę otrzymał taksówkarz, który nie ustąpił pierwszeństwa pieszej na pasach. Nagranie zostało opublikowane w mediach społecznościowych.

Wykroczenie zostało zarejestrowane 10 czerwca na ulicy Wojska Polskiego w Zielonej Górze. Na nagraniu widać jak kierowca taxi omija pojazd, który prawidłowo zatrzymał się przed przejściem dla pieszych. Szczęśliwie przechodząca przez pasy kobieta z wózkiem przez cały czas obserwowała jezdnię, gdyby nie to mogło dojść do tragedii. Filmik trafił do sieci i zaczął być wielokrotnie udostępniany. Tak nagranie trafiło także do zielonogórskich policjantów. Jednak nie musieli oni szukać kierowcy, gdyż ten sam zgłosił się na komisariat, po tym, jak dowiedział się o nagraniu od znajomej.

40-letni taksówkarz na pytanie funkcjonariuszy, dlaczego dopuścił się takiego wykroczenia – odpowiedział, że „wszyscy tak robią”. Za ominięcie pojazdu, który zatrzymał się przed pasami oraz nieudzielenie pierwszeństwa pieszej, kierujący otrzymał w sumie 20 punktów karnych i 1000 zł mandatu. ((zdjęcie główne – screen profil FB pościgi.pl)) ((https://poscigi.pl/nieodpowiedzialny-taksowkarz-z-zielonej-gory-ukarany-… )) ((https://zielona-gora.policja.gov.pl/go2/serwis-informacyjny/aktualnosci/37964,NIE…))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *