We wtorek miały miejsce kolejne kontrole przewoźników taxi. Czynności dokonywali funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Stołecznej Policji wraz z funkcjonariuszami Krajowej Administracji Skarbowej oraz Straży Granicznej. Łącznie wystawiono mandaty na kwotę 12 250 zł.

Mundurowi kontrolowali przewoźników przy Dworcu Centralnym i Dworcu Zachodnim w Warszawie. Ich działania były nastawione na sprawdzanie stanu technicznego taksówek, ich prawidłowego oznaczenia, a także na weryfikację dokumentów niezbędnych przy świadczeniu zarobkowego przewozu osób.

Policjanci w tym dniu skontrolowali 29 pojazdów oraz wystawili 10 mandatów za naruszenia Ustawy o Transporcie Drogowym. Dodatkowo w 6 przypadkach sporządzili wniosek o ukaranie do Sądu. Zatrzymano też dwóch kierujących bez prawa jazdy, jedną osobę poszukiwaną, dwie osoby z podrobionym dokumentem prawa jazdy i jedną z podrobioną pieczęcią stacji kontroli pojazdów.

Jak opisuje serwis strefa.info.pl – doszło też do niecodziennej sytuacji. Jeden z kierowców widząc kontrolujące służby, odmówił wjechania pod Dworzec Centralny i zaczął uciekać z klientem na pokładzie. Gdy pasażer zadzwonił pod 997, usłyszał od policjantów, że ich to nie interesuje. Z pomocą ruszyli taksówkarze obserwujący całą sytuację. Kierowcę udało się zatrzymać dopiero na ul. Targowej. Tym razem policja nie odmówiła przyjazdu na miejsce. ((https://strefa.info.pl/news/kolejne-kontrole-w-warszawie-3/))

Przez cały pierwszy kwartał policjanci w ramach akcji „Przewozy 2021” skontrolowali już 271 pojazdów, w wyniku czego ujawnili 81 naruszeń, za które nałożyli 134 mandaty karne. Akcja będzie kontynuowana przez cały 2021 rok. ((http://wrd.policja.waw.pl/wrd/aktualnosci/101968,PRZEWOZY-2021.html))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *