Funkcjonariusze nie zwalniają tempa i po raz kolejny przeprowadzili kontrole przewoźników osób. Działania były prowadzone na lotnisku Chopina oraz przy Dworcu Centralnym. Skala nieprawidłowości w dalszym ciągu jest duża.

Jak informuje serwis strefa.info.pl, w Warszawie miały miejsce ponownie kontrole przewoźników taxi i aplikacji mobilnych. W piątek (25 maja) kontrole odbywały się w okolicy Dworca Centralnego. Wśród kontrolowanych kierowców nikt nie spełniał ustawowych wymagań. Natomiast w poniedziałek (31 maja) służby sprawdzały przewoźników na lotnisku Chopina. Tam również zostały wykryte nieprawidłowości – m. in. brak wymaganych dokumentów, czy niespełnianie przez pojazdy wymagań technicznych nakładanych przez polskie prawo. ((https://strefa.info.pl/news/tradycyjnie-kontrola-w-warszawie/)) ((https://strefa.info.pl/news/od-poniedzialku-kontrola/))

Jeden z kierowców próbował uciec policjantom z miejsca kontroli, jednak udało się go zatrzymać po ok. 200 metrach.

Ilość wykrywanych nieprawidłowości w przewozach dalej jest znaczna. Na razie nie widać poprawy mimo licznych kontroli. Od początku roku do końca kwietnia w stolicy przeprowadzono 348 czynności sprawdzająco-kontrolnych, z czego aż 155 zakończyło się wykryciem nieprawidłowości, co oznacza, że 45 proc. kontroli kończy się wystawieniem mandatu lub skierowaniem sprawy do postępowania administracyjnego. Jest to minimalnie więcej niż w 2020 roku, gdy 42 proc. skontrolowanych przewoźników naruszyło przepisy prawa. ((https://serwisy.gazetaprawna.pl/transport/artykuly/8174416,bolt-…)) ((zdjęcie główne – Wawa Hot News 24))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *