Wrocławscy policjanci z Wydziału Prewencji i Patrolowego otrzymali zgłoszenie o napaści na kierowcę taksówki w centrum Wrocławia. Funkcjonariusze niezwłocznie pojawili się na miejscu, gdzie zastali zgłaszającego. Poszkodowany, 22-letni mieszkaniec Wrocławia, opisał agresorów, którzy chwile wcześniej go zaatakowali. Ich łupem padł telefon kierującego. Agresorzy blokując mu przejazd, wybili szybę czołową w taksówce oraz obezwładnili gazem pieprzowym. Zostali zatrzymani kilka minut po zdarzeniu.

Funkcjonariusze z Wydziału Prewencji i Patrolowego Komendy Miejskiej Policji we Wrocławiu, patrolując ulice w centrum miasta, otrzymali po północy zgłoszenie o napaści na kierowcę taksówki.Policjanci niezwłocznie pojechali na miejsce zdarzenia gdzie zastali poszkodowanego oraz osobową toyotę z rozbita szybą czołową.

22-letni kierowca opisał mundurowym przebieg całego zajścia. Jeden z trzech agresywnie zachowujących się mężczyzn, którzy zagrodzili mu drogę na skrzyżowaniu, w pewnym momencie rzucił butelką w stronę jego pojazdu, wybijając w nim szybę czołową.

Taksówkarz wysiadł z pojazdu, lecz gdy podszedł do agresorów, jeden z nich prysnął mu gazem pieprzowym w oczy po czym kolejny, z wnętrza jego auta zabrał telefon komórkowy.Po całym zajściu trzej agresorzy oddalili się w nieznanym kierunku, lecz rysopis podany przez zgłaszającego umożliwił funkcjonariuszom w krótkim czasie, odnalezienie i zatrzymanie dwóch z nich.

Zatrzymany 35-letni mieszkaniec Wrocławia oraz 47-latek zostali przewiezieni na komisariat, gdzie funkcjonariusze kontynuowali czynności służbowe, w związku z podejrzeniem popełnienia przestępstwa rozboju. Starszy z zatrzymanych odpowie dodatkowo za znieważenie interweniujących policjantów słowami powszechnie uznanymi za obelżywe.Obydwaj zatrzymani trafili do pomieszczenia dla osób zatrzymanych. O ich dalszym losie zadecyduje teraz sąd. Grozić im może nawet 12 lat więzienia. Policjanci kontynuują czynności mające na celu ustalenie i zatrzymanie trzeciego z napastników, któremu również grożą podobne zarzuty. ((sierżant sztabowy Rafał Jarząb Komenda Miejska Policji we Wrocławiu))((zdjęcie główne – Pexels))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *