Dopiero co informowaliśmy o działaniach kontrolujących służb w Warszawie – Akcja pod hasłem „Przewozy”. W stolicy Wielkopolski również kontrolowano przewoźników osób. Były to wspólne działania Wydziału Ruchu Drogowego oraz Inspekcji Transportu Drogowego.

12 marca przeprowadzono kontrole kierowców świadczących odpłatne usługi przewozu osób. Funkcjonariusze zwracali szczególną uwagę na oznakowanie pojazdów, poprawne korzystanie z miejsc postojowych typu ,,KISS & RIDE” oraz posiadanie przez kierujących odpowiednich dokumentów i zezwoleń.

Wynikiem kontroli było wystawienie jednego mandatu w wysokości 2 tys. złotych z powodu wykonywania przewozu osób pojazdem niezgłoszonym do licencji. Mundurowi przypominali również zasady korzystania z postoju na miejscach oznaczonych tabliczką ,,KISS & RIDE”, gdyż przy dworcu w Poznaniu, często zdarza się przewoźnikom wykorzystywać ten obszar, jak gdyby był to postój TAXI. ((zdjęcie główne – https://www.facebook.com/PolicjaPoznan…)) ((http://www.poznan.policja.gov.pl/w21/dzp/aktualnosci/…))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *