Od 19 marca Straż Miejska w Radomiu prowadzi kontrole przewoźników TAXI. Do tej pory udało się skontrolować 80 taksówek. Głównym celem kontroli jest wyeliminowanie nadużyć w przewozie osób oraz zjawiska podszywania się pod licencjonowanych taksówkarzy.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej sprawdzali licencje na przewóz osób, legalizacje taksometrów oraz poprawność oznakowania pojazdów. Łącznie strażnicy ujawnili 15 naruszeń przepisów, z których 6 zakończyło się wystawieniem mandatu karnego. Ośmiu kierowców zostało pouczonych, a w przypadku jednego skierowano wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego.

Działania kontrolne będą prowadzone przez cały rok. Jednocześnie z uwagi na ograniczone uprawnienia do kontroli transportu drogowego, strażnicy miejscy wystąpili z prośbą o pomoc w działaniach do wszystkich służb i instytucji, aby móc wyeliminować nieprawidłowości w przewozie osób. ((zdjęcie główne – Unsplash)) ((http://strazmiejska.radom.pl/pl/aktualnosci/item/519-radomscy-przewoznicy-taxi-pod-lupa))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *