Jak donosi Fakt, posłowie przez 14 miesięcy wydali na taksówki 800 tys. złotych. Rekordzistą jest Paweł Kowal z Koalicji Obywatelskiej, który na przejazdy taksówką wydał ponad 30 tys. złotych.

Okazuje się, że parlamentarzyści postanowili się zatroszczyć o taksówkarzy. W czasach pandemii i spadających obrotów wydali z pieniędzy publicznych 0,8 mln złotych na podróże taksówkami. Kwota robi wrażenie, lecz nie wolno zapominać, że posłów jest aż 460. Jak wyliczył Fakt.pl, najwięcej na taryfy wydali posłowie Koalicji Obywatelskiej – 115 tys. zł, co daje prawie 900 zł na osobę. W dalszej kolejności są posłowie Lewicy – ok. 400 zł na głowę i członkowie PiS – ok. 140 zł na każdego parlamentarzystę.

Jeśli chodzi o indywidualnych „liderów” to podium prezentuje się następująco:

  • Paweł Kowal (KO) 30 222,35 zł
  • Piotr Borys (KO) 10 600 zł
  • Michał Jaros (KO) 9044,31 zł

Oczywiście nikt nie naruszył prawa, posłom w ramach wykonywania mandatu posła przysługuje ryczałt na pokrycie kosztów funkcjonowania biura poselskiego, w których to kosztach zawierają się także wszelkiego rodzaju przejazdy. Poseł musi tylko taki wydatek stosownie udokumentować – fakturą lub rachunkiem.

Tak więc wszystkim taksówkarzom życzę takich stałych klientów z nieograniczonym budżetem na dojazdy. ((zdjęcie główne – zdjęcie autorstwa Jacek Herbut z Pexels)) ((https://www.fakt.pl/pieniadze/finanse/wydatki-poslow-800-tysiecy-zlotych-na-przejazdy…))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *