Niewiele zabrakło, a 60-letnia mieszkanka powiatu sieradzkiego straciłaby oszczędności. Dużą czujnością wykazał się taksówkarz, który udaremnił próbę kradzieży gotówki.

Do zdarzenia doszło 12 maja 2021 roku w godzinach południowych. 60-letnia kobieta odebrała telefon od mężczyzny podającego się za policjanta. Rozmówca twierdził, że zajmuje się rozpracowywaniem grupy hakerów włamujących się na konta bankowe. Oświadczył, że jej pieniądze są zagrożone, dlatego jeśli przechowuje w domu gotówkę, jak najszybciej musi wpłacić ją do banku.

Z uwagi na to, że seniorka mieszkała poza miastem, rzekomy policjant zaoferował pomoc. Zamówił taksówkę, która miała przewieźć kobietę do banku w Sieradzu. Rozmówca zabronił kobiecie rozłączania telefonu. Kiedy w umówionym miejscu wsiadła do taksówki, cały czas rozmawiała z fałszywym „policjantem”. Taksówkarz, który słyszał tę rozmowę, zaczął podejrzewać, że kobieta rozmawiała z oszustem. Taksówkarz przejął rozmowę z rzekomym policjantem i szybko zorientował się, że faktycznie miał rację. Fałszywy „policjant” widząc, że został zdemaskowany, rozłączył się. Kobieta o tym zdarzeniu zaalarmowała policję. Bezbłędna reakcja taksówkarza uratowała oszczędności seniorki.

Apele policji i kampanie informacyjne przynoszą skutek. Coraz więcej starszych osób ma świadomość metod, którymi posługują się przestępcy. Policjanci w dalszym ciągu będą przypominać, że prawdziwi funkcjonariusze nigdy nie proszą o przekazanie jakichkolwiek pieniędzy oraz nie zwracają się do osób postronnych o pomoc w działaniach operacyjnych. ((zdjęcie główne – Pixabay)) ((http://www.sieradz.policja.gov.pl/?serwis=esi&dzial=informacje&id=60076))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *