binary comment

Na przejściu granicznym w Świecku, funkcjonariusze Straży Granicznej zatrzymali dwóch młodych Afgańczyków. Chcieli oni nielegalnie przekroczyć granicę z Polski do Niemiec.

Zdarzenie miało miejsce 8 kwietnia. Dwoje młodych obcokrajowców poprosiło o kurs z dworca PKP w Poznaniu do Niemiec. Już podczas przejazdu sytuacja wzbudziła podejrzenia taksówkarza. Zaczął on wypytywać mężczyzn o więcej szczegółów i poprosił o okazanie dokumentów, lecz pasażerowie nie chcieli tego uczynić. Kierowca zdecydował więc o poinformowaniu odpowiednich służb.

Podczas kontroli wyszło na jaw, że mężczyźni nie posiadają przy sobie żadnych dokumentów, uprawniających ich do przebywania na terytorium RP. Ustalono, że obcokrajowcy to obywatele Afganistanu w wieku 17 i 18 lat. Jak się okazało, ich personalia figurowały w Systemie Informacyjnym Schengen w rejestrze osób zaginionych.

W efekcie Afgańczycy zostali zatrzymani, gdyż próbowali przekroczyć granicę państwową z Polski do Niemiec bez wymaganych dokumentów, a ich pobyt w Polsce był nielegalny. Teraz oczekują na decyzję o umieszczeniu w strzeżonych ośrodkach dla cudzoziemców. ((zdjęcie główne – https://www.nadodrzanski.strazgraniczna.pl…)) ((https://www.tvp.info/53215341/nielegalni-imigranci-zatrzymani-dzieki-pomocy-taksowkarza))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *