binary comment

Wypadek miał miejsce 18 maja przy zbiegu ul. Piotrowskiej i Sieradzkiej. 68-letni mężczyzna wjechał na torowisko i zderzył się z tramwajem.

Jak wskazują wstępne ustalenia policji, do zderzenia doszło ok godz. 18. Kierujący taksówką marki Toyota prawdopodobnie chciał wykonać manewr zawracania na podwójnej ciągłej. Najpierw zjechał na pas do lewoskrętu, na którym oczekiwał na zielone światło Volkswagen, następnie najprawdopodobniej bez spojrzenia w lusterko wjechał wprost pod nadjeżdżający tramwaj. Siła zderzenia była bardzo duża, w wyniku czego przez Toyotę został uderzony także Volkswagen.

Przybyły na miejsce zespół straży pożarnej uwolnił uwięzionego w aucie taksówkarza. Natychmiast przystąpiono do reanimacji, niestety 68-latek w wyniku odniesionych obrażeń zmarł. Motorniczemu tramwaju, jego pasażerom oraz 19-letniemu kierowcy Volkswagena nic się nie stało.

Dokładne okoliczności wypadku zbada policji, a uczestniczący w zdarzeniu tramwaj zostanie przebadany pod kątem technicznym. ((zdjęcie główne – KMP Łódź)) ((http://www.lodz.policja.gov.pl/eld/komunikaty-1/aktualno…)) ((https://expressilustrowany.pl/smiertelny-wypadek-na-skrzyzowaniu-ul-…))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *