Policja bada okoliczności wypadku, do którego doszło 24 maja w miejscowości Skrajnia Blizanowska. Bus po zderzeniu z autem osobowym przewrócił się na bok.

24 maja przed godziną 7:00 doszło do zderzenia busa osobowego marki Mercedes Sprinter z Hondą Jazz na drodze gminnej między Piątkiem Wielkim a Blizanowem. Ze wstępnych ustaleń wynika, że kierujący Sprinterem nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu na skrzyżowaniu prawidłowo jadącej Hondzie, którą prowadziła 50-letnia kobieta.

Początkowo straż pożarna miała informację, że busem mogło podróżować między 10 a 15 osób, więc zadysponowano do wyjazdu aż 10 jednostek straży. Na miejscu okazało się, że pojazdem jechały tylko 4 osoby: dwójka dzieci wraz z opiekunką oraz 52-letni kierowca. Jedno z dzieci – niepełnosprawna 10-latka poruszająca się na wózku inwalidzkim, ucierpiała w wypadku i została przewieziona do szpitala.

Kierujący pojazdami byli trzeźwi, natomiast 52-letniemu mężczyźnie zostało zatrzymane prawo jazdy za rażące naruszenie przepisów ruchu drogowego. ((zdjęcie główne – Facebook OSP Stawiszyn)) ((https://faktykaliskie.pl/wiadomosci/wypadki/zderzenie-busa-do-przewozu-osob-z-samochodem-…))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *