Powoli zaczyna się odliczanie do premiery nowego Multivana T7. Volkswagen właśnie ujawnił dotąd niepublikowane szkice nowego modelu. Samochód będzie trochę odbiegał od swojego poprzednika.

Niższy dach, konstrukcja zbudowana na platformie MQB i sporo wspólnych podzespołów z Volkswagenem Golfem – to cechy rozpoznawcze nowego Multivana. Każdy jednak, kto zna filozofię konstruktorów VW, wie, że starają się oni zachować elementy charakterystyczne dla poprzednich generacji, pozostając wiernymi historii tego modelu. Tak będzie również z VW T7.

szkic przedstawiający ewolucję VW Multivan na przestrzeni ponad 70 lat
Historia modelu Multivan na przestrzeni ponad 70 lat. ((mat. prasowe Volkswagen))

W T7 Multivan zdecydowano się na zastosowanie listwy LED na przednim pasie – podobne rozwiązanie ma mieć Hyundai Staria. Za napęd odpowiadać będzie zupełnie nowa gama silników w tym hybrydowe i elektryczne. Przy wyborze wariantu ze skrzynią DSG, otrzymamy po raz pierwszy przełącznik shift-by-wire, co zaoszczędzi miejsca z przodu. Zrezygnowano również z klasycznej dźwigni hamulca ręcznego na rzecz sterowania elektronicznego przez przycisk.

Innymi nowościami są pojedyncze fotele drugiego rządu, a także system multimedialny z 10-calowym wyświetlaczem, spięty z kamerami 360 stopni.

Nowy Volkswagen Multivan T7 ma mieć premierę w połowie czerwca 2021 r. ((zdjęcie główne – mat. prasowe Volkswagen)) ((https://autokult.pl/41230,volkswagen-pokazal-szkice-nowego-t7-multivana-premiera-juz-w-polowie-czerwca))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *