Mamy informację o kolejnych kontrolach przeprowadzonych wczoraj (7 maja) przez Urząd Miasta Stołecznego Warszawa, Wydział Ruchu Drogowego i Inspekcję Transportu Drogowego. Sprawdzano kierowców taxi – w szczególności pracujących za pośrednictwem aplikacji mobilnych.

Tradycyjnie funkcjonariusze ustawili się na parkingu lotniska Chopina w Warszawie. Po południu służby przeniosły się w okolice Dworca Wschodniego. Na lotnisku skontrolowano kilkanaście samochodów przewoźników, żaden z nich nie był prawidłową taksówką w rozumieniu przepisów o transporcie drogowym. Kierowcy zostali ukarani mandatami powyższej 2000 zł każdy. Kara czeka też przedsiębiorców, a o jej wysokości zadecyduje postępowanie administracyjne. Grozi im od 8 do 12 tys. złotych. ((https://strefa.info.pl/news/piatunio-piateczek-kontrola/))

Kary posypały się również na kierowców sprawdzanych pod Dworcem Wschodnim. Działania służb są kontynuacją akcji „Przewozy 2021”. ((zdjęcie główne – Wawa Hot News 24)) ((https://strefa.info.pl/news/po-poludniu-dogrywka-warszawa/))

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *